Kristiina Raie
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

inimsööjatest ja ohverdamisest

Go down

inimsööjatest ja ohverdamisest Empty inimsööjatest ja ohverdamisest

Postitamine  Kristi 2/10/2010, 15:26

Küsimus on Markii saartel ja Prantsuse Polüneesia saartel vist ka üldisemalt toimunu kohta. Nimelt on sel hooajal ETV's "Reisile minuga" saade just Prantsuse Polüneesia saarte külastusest ja siis see kuidagi tuleb mulle lihtsalt jälle ja jälle tagasi ja mõtlesin siis küsida.
Miks nad inimesi ohverdasid ja sõid?
Viimased juhtumid seal sellistest tegevustest on toimunud ligikaudu 100 aastat tagasi.
Natuke on mul see küsimus ka, et kas mina ka elasin seal tol ajal, kui selliseid asju tehti? Aga samas see pole mu kõige olulisem mõttelend.
Mõnda aega tagasi tekkis mulle tunne, et kui me oleme kõik "jumalaga" üks... Mul on selline maailmavaade, et päris kõige kõige looja on kõiges olemas. Ta omamoodi nagu ongi kõik, läbib kõike, on koguaeg kõikjal jne. Universum.
Ja selle järgi mulle tundub, et jumala oma on niikuinii ka iga kits ja iga taim jne. Ja me ise oleme ka.
Sedasi mõeldes tekib küsimus, et miks on jumalatele ohvriande toodud? Et kui kits on jumala oma, miks ma peaksin siis kitse maha lööma ja jumalale andma?
Praegu tuli pähe, et ehk neid ohvriande ei antudki nagu päriselt ära vaid ainult esitleti ja pärast nt söödi ise ära. Ma pole seda uurinud eriti. Sel juhul muidugi, mida rohkem ohverdad, seda rohkem on tarvis süüa Very Happy Ja saab samas mõleda, et küll nüüd jumal armastab mind palju ja on tänulik...
Mnjaa...
Igatahes vaadates seda saadet... Mõtlesin, et nüüd päris paljud inimesed söövad peamiselt ja aina enam taimset toitu, vähem loomset. Ja kergem tunne on jne. Et miks nad seal Polüneesias lausa inimesi sõid?

Kristi

Postituste arv : 13
Join date : 15/09/2010
Asukoht : Tallinn

http://kristi.pesake.com

Tagasi üles Go down

Tagasi üles


 
Permissions in this forum:
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele